1."Portföyüm" menüsünde yer alan bilgiler nelerden oluşmaktadır ?

Portföyünüzde yer alan varlıkların bakiyelerini ve piyasa değerlerini tarih seçimi yaparak görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

2."Hesap Ekstresi" menüsünde yer alan bilgiler nelerden oluşmaktadır ?

Hesap Ekstresi menüsünden tüm hesaplarınızı görüntüleyebilir ve seçilen hesap üzerinden tarih aralığı seçimi yapılarak nakit hareketlerin izlenmesini sağlayabilirsiniz.

3."Vergi Özet Raporu" menüsünde yer alan bilgiler nelerden oluşmaktadır ?

Stopaja tabi menkul kıymet alış satışlarından dolayı oluşan birikmiş ve sonraki dönemlere devrolan vergi matrahlarının dönem ve yıl seçimi yapılarak izlenmesini sağlayabilirsiniz.

4."Vergi Stok Raporu" menüsünde yer alan bilgiler nelerden oluşmaktadır ?

Portföyünüzde mevcut kıymetlerin seçim yapılan tarihteki ISIN kodları, alış tarihleri, hangi fiyattan alış yapıldığı ve satışı yapılan kıymet sonrasında ( Eşleşen ) o kıymetten ne kadar miktarın kaldığı görüntüleyebilirsiniz.

5."Vergi Detay Raporu" menüsünde yer alan bilgiler nelerden oluşmaktadır ?

Kıymet alış satışından dolayı stopaj oluşması halinde stopaj doğuran kıymet ve stopaj tutarlarının bilgisini tarih aralığı seçimi yapılarak detaylı olarak görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

6.Parola / Şifre almak için ne yapabilirim ?

Şifre alabilmek için İnternet Şubesi giriş sayfasında "Şifremi Unuttum/Şifre Başvurusu" linki tıklanmalı ve ardından müşteri numarası (Saklama Müşteri Numarası), TC Kimlik Numarası ve Cep Telefon bilgileri girilerek şifre bilgisi cep telefonunuza kısa mesaj ile gönderilecektir.

7.Parola / Şifre unutulduğunda yeniden şifre almak için ne yapabilirim ?

Şifre alabilmek için İnternet Şubesi giriş sayfasında "Şifremi Unuttum/Şifre Başvurusu" linki tıklanmalı ve ardından müşteri numarası (Saklama Müşteri Numarası), TC Kimlik Numarası ve Cep Telefon bilgileri girilerek şifre bilgisi cep telefonunuza kısa mesaj ile gönderilecektir.

8.Parola / Şifre değişikliği yapabilmek için ne yapabilirim ?

İlk aldığınız şifre ile İnternet Şubesine giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Şifre Değiştirme" menüsüne tıklandıktan sonra şifre değişikliğini yapabilirsiniz.

9.Portföyümdeki varlıkların değerleri güncel midir ?

Portföyünüzde yer alan kıymetler bir iş günü önceki kapanış fiyatları ile değerleme yaptığı için anlık varlık bilgilerinizi yansıtmaz. Anlık varlık bilgilerinizi öğrenebilmeniz için Portföy Yönetim Şirketiniz ile görüşmeniz gerekmektedir.

10.İnternet Şubesinde yer alan stopaj raporlarını resmi bir yazı olarak kullanabilir miyim ?

İnternet Şubemizde yer alan vergi raporları Resmi ve Özel kurumlarla paylaşılacak resmi bir yazı değildir. Resmi ve Özel kurumlarca paylaşılmak istendiğinde tarafımızla yada Portföy Yönetim Şirketi ile irtibata geçilmesi gerekmelidir.

11.Gün içinde yaptığım işlemler hesap ekstresi ve portföyüme anlık olarak yansıyacak mı ?

Gün içinde yapılan işlemlerden dolayı oluşacak varlık / nakit giriş ve çıkışları gün sonunda hesap ekstresine ve portföyünüze aktarılacak olup anlık olarak hesaplarınıza yansımamaktadır.

12.İnternet Şubesinden EFT/Virman işlemleri gerçekleştirilebilir mi ?

İnternet Şubesinden sadece hesaplarınız ve portföyünüzdeki bilgilerinizi görüntüleyebilecek olup EFT ve virman gibi para transfer işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Para transfer işlemleri için Portföy Yönetim Şirketine yazılı talimat gönderilmesi gerekmektedir.