Yatırım dünyasında bilginin, deneyimin ve başarının bir simgesi var: QNB Finansinvest.

QNB Finansbank Finansal Hizmetler Grubu’nun bir iştiraki olan QNB Finansinvest, 2016 yılında 3 kıtada 30 ülkeye yayılmış geniş bir ağa sahip, kredi ve mevduat hacmi, aktif varlıkları ve karlılığı ile Ortadoğu ve Afrika’nın lider finansal kuruluşu konumundaki QNB Group bünyesine dahil oldu.

150 milyar doları aşmış aktif büyüklüğü, Capital Intelligence, Fitch, Moody’s ve Standard & Poors tarafından en yüksek kredi notlarıyla derecelendirilen QNB Group’un finansal gücünü ve istikrarını arkasına alarak, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına çözüm ortağı olmaya devam etmektedir.

27 Aralık 1996 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan alınan izinle sermaye piyasası faaliyetlerinde bulunmak üzere kurulan QNB Finansinvest’in, o dönemdeki adıyla İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na iletmiş olduğu ilk emir üzerinden 2017 itibarıyla tam 20 sene geçti.

QNB Finansinvest, 1996 yılından bu yana deneyimli kadrosu, yenilikçi hizmet anlayışı ile bireysel ve kurumsal, yerli ve yabancı müşterilerine aracılık hizmetleri, portföy yönetimi, yatırım danışmanlığı, varlık yönetimi, kurumsal satış ve yatırım bankacılığı konusunda hizmet vermektedir.

QNB Finansinvest, sabit getirili menkul kıymetler, yatırım fonları, hisse senedi, vadeli ve opsiyon piyasası, özel portföy ürünleri ve kaldıraçlı alım satım işlemleri gibi geniş ürün yelpazesinin yanı sıra halka arzlar, özelleştirme danışmanlığı ve proje finansmanı gibi hizmetlerde de deneyim ve bilgi birikimini yatırımcılarına sunmaktadır.

Türkiye’nin lider yatırım kuruluşlarından biri olan QNB Finansinvest, tecrübeli insan kaynağı, sağlam teknolojik altyapısı ile sektöre yön vermektedir.

Yaygın şube ağının yanı sıra, etkin dijital platformlarıyla hizmet veren QNB Finansinvest, her biri konusunda uzman çalışanlarıyla, müşterilerin ihtiyacını anlamayı ve doğru çözümler üretmeyi amaçlamakta, yaşam boyu sürecek bir yatırım yolculuğunda müşterilerinin yanında yer alma hedefiyle çalışmaktadır.

QNB Finansinvest, 02/07/2013 Tarih ve 28695 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmış olan Portföy Saklama Hizmetine ve Bu Hizmette Bulunacak Kuruluşlara İlişkin Esaslar Tebliği (III-56.1)’ne göre, SPK’nın 10/07/2014 Tarih ve 12233903-399-576 Sayı’lı yazısına istinaden aldığı yetki belgesi ile, Türkiye’nin Portföy Saklama yetkisi alan ilk aracı kuruluşu olmuş olup, tebliğ kapsamındaki tüm Kolektif Yatırım Kuruluşları’nın Portföy Saklama işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. İlgili yetkilendirme SPK’nın 08/07/2014 Tarih ve 2014/20 sayılı haftalık bülteninde de kamuoyuna duyurulmuştur.

Buna ek olarak SPK’nın 25/06/2015 tarih ve 32992422200E.6503 sayılı yazısına istinaden Portföy Yönetim Şirketlerinin bireysel müşteri varlıklarının saklanması için “genel saklama hizmeti” de yetkisini almış bulunmaktadır. 22/01/2016 tarihinde ise “Geniş Yetkili aracı Kurum” olarak yetkilendirilmesi uygun görülmüştür.

Yetki Belgelerimi ve Faaliyet İzinlerimiz için tıklayınız.